File:                     19B0BAAE1CE611EBB543881CC4F9AE02.roa (raw, json)
Hash identifier:          x1jD2hg6E8urDPutIfNWsExPrrmq8yEETqPUKu1cNM8=
Subject key identifier:   DC:4B:20:EB:41:13:8A:2C:5B:4C:C2:7C:3B:76:88:FD:EC:1E:63:76
Certificate issuer:       /CN=A91F59A6/serialNumber=E25FCD9B7725853942791A62D475ECFED7C03F64
Certificate serial:       091A
Authority key identifier: E2:5F:CD:9B:77:25:85:39:42:79:1A:62:D4:75:EC:FE:D7:C0:3F:64
Signing time:             Sun 01 Mar 2026 16:43:25 +0000
ROA not before:           Thu 22 Jan 2026 18:15:01 +0000
ROA not after:            Tue 02 Mar 2027 00:00:00 +0000
asID:                     14630
IP address blocks:        206.209.76.0/24 maxlen: 24
                          206.209.77.0/24 maxlen: 24
                          206.209.78.0/24 maxlen: 24
Validation:               OK
                          rsync://rpki.apnic.net/repository/apnic-rpki-root-iana-origin.cer
Signature path expires:   Tue 19 May 2026 17:58:34 +0000
Certificate:
    Data:
        Version: 3 (0x2)
        Serial Number: 2330 (0x91a)
    Signature Algorithm: sha256WithRSAEncryption
        Issuer: CN=A91F59A6, serialNumber=E25FCD9B7725853942791A62D475ECFED7C03F64
        Validity
            Not Before: Jan 22 18:15:01 2026 GMT
            Not After : Mar  2 00:00:00 2027 GMT
        Subject: CN=69a46cad-2bb9
        Subject Public Key Info:
            Public Key Algorithm: rsaEncryption
                RSA Public-Key: (2048 bit)
                Modulus:
                    00:a2:a5:89:7c:f7:c9:55:1d:41:46:8f:b6:33:fe:
                    76:77:cd:9d:ea:b0:e4:4b:81:a4:ce:39:08:90:a8:
                    8a:b4:88:f7:da:d8:bc:79:99:1b:46:5c:ec:c5:31:
                    b0:6f:2a:17:3b:3b:af:3d:b6:1e:f3:20:9e:4c:32:
                    56:10:a9:64:06:8f:eb:cb:ce:18:30:09:48:1c:b8:
                    d9:1b:b5:7d:fc:dd:7e:3d:9d:a1:a8:9a:d7:7d:ed:
                    b5:c6:60:ef:60:21:fe:91:4f:05:f5:54:86:a1:7c:
                    0b:e2:8f:87:ed:e9:e0:e0:83:06:5f:4b:b5:dc:94:
                    7b:6a:67:97:5a:1c:80:d1:d6:48:43:29:48:be:4d:
                    24:26:a9:4d:b9:78:a9:19:0f:c1:df:7e:7b:9d:28:
                    f0:97:81:70:94:20:05:87:ec:20:41:36:60:16:33:
                    19:c7:ee:69:f5:58:68:6a:37:79:5b:83:63:49:e7:
                    a0:03:fe:68:da:7b:1c:d8:28:a3:5c:52:f5:fb:75:
                    c1:42:95:c2:60:2a:53:9b:f9:b8:e0:d6:dd:c6:c1:
                    11:a1:e6:d1:76:a9:30:6d:a1:ba:22:e9:fb:84:2e:
                    61:3c:de:fa:6c:f7:d6:3f:fb:55:88:3d:7c:a1:66:
                    c4:83:6f:09:fb:d9:1c:6b:4c:44:51:c7:d9:b2:bc:
                    b2:0d
                Exponent: 65537 (0x10001)
        X509v3 extensions:
            X509v3 Subject Key Identifier:
                DC:4B:20:EB:41:13:8A:2C:5B:4C:C2:7C:3B:76:88:FD:EC:1E:63:76
            X509v3 Authority Key Identifier:
                keyid:E2:5F:CD:9B:77:25:85:39:42:79:1A:62:D4:75:EC:FE:D7:C0:3F:64